Førerapport JrNM i skiskyting Karidalen 2025

Postet av Østre Toten Skilag den 13. Apr 2024

VELKOMMEN TIL JrNM i skiskyting for 17-22 år

Det nærmer seg JrNM i Karidalen og mange er spente på hvordan det er med snørforholdene i anlegget. Vi har snakket med løypesjef Lars Sørum som kan fortelle om gode forhold og mye snø i anlegget. Han er litt spent på hvordan mildværet som er meldt inn lørdag til onsdag vil påvirke snøen, men er ikke redd for at det skal bli for lite snø. "Vi har en god kunstsnø-såle i alle traseer bortsett fra den ytterste delen der 3,0 og 3,3-km går. Det kom ca 30 cm snø nå før mildværet slo til og dette ble pakket godt. Med de minus-gradene som er meldt inn på NM-helga så tror jeg det skal bli gode forhold", sier løypesjefen fra den nye løypemaskinen som er kjøpt inn. 

Det er også gode snøforhold rundt løypenettet slik at det er mulig å varme opp på ski. Skal du teste ski er det fint å gjøre det i konkurranseløypene under innskyting. Konkurranseløypene er som vanlig stengt under konkurransen.

Påmeldingsfristen er på mandag 27/1 kl 23:59 - per lørdag er det 276 påmeldte, men vi venter over 400 påmeldte før vi stenger.

Det er mange funksjonærer som skal på plass for å få til et slikt arrangement og nå har vi noen på alle posisijoner, men har du lyst til å delta er det fortsatt behov for ekstra kapasitet på noen steder, blant annet i kiosk-gruppa. Dugnadsliste finner du her: https://ostre-toten-skilag.no/next/p/19043/dugnad


All informasjon finner du på arrangementsiden på NSSF sine sider:

https://anviser.skiskyting.no/karidalen2425/


Program:

Torsdag 30. januar 2025: Treningsdag

Fredag 31. januar 2025: Fellesstart/sprint

Lørdag 1. februar: Sprint/fellesstart

Søndag 2. februar: NM-stafetter for 17-22 år








Løyperapport uke 14

Postet av Østre Toten Skilag den 5. Apr 2024

Årets siste løyperapport fra løypekjørerne i ØTS. Det har vært litt stille fra oss på rapport-fronten de siste ukene, men løyper har blitt kjørt etter beste evne hele vinteren. Nå ikveld har vi kjørt opp alt av tilgjengelige løyper. Det er blitt kjørt opp alt i skianlegget og satt enkelt klassisk spor rundt hele. I tillegg har vi kjørt opp ytre lysløype, nesten ned til Petershagen og oppom yttersvingen mot Sillongen. En bekk har åpnet løypa et stykke nedenfor Stenberg så der kommer vi ikke frem og ovenfor Petterud begynner det å bli veldig lite snø så maskina snudde ved jorde-kanten der.

Slik værmeldingen ser ut fremover så er nok dette årets siste løypekjøring, hvertfall de ytre løypene. Så ta dere en tur eller to i løpet av helga, Kvikk Lunsj føre nå! Løypene inne i skianlegget klarer vi nok å holde åpne en uke til, hvertfall der vi har kunstsnøsåle.

Vi håper vi har fått kjørt tilfredsstillende løyper denne sesongen og setter stor pris på alle som benytter løypenettet og skianlegget vårt. All kjøring av løyper gjøres på dugnad, vi takker for støtten i form av parkeringsavgifter. Dersom noen skulle ønske å støtte oss ytterligere så benytt gjerne Vipps nummer #23838




Resultater søndag Toten Rulleskiskytterfestival 7. - 8. september

Postet av Østre Toten Skilag den 5. Apr 2024

Tusen takk til alle utøvere, ledere, foresatte og funksjonærer for en flott helg i Kairdalen.

Velkommen tilbake til Romjulssprinten 29. desember.


Resultater søndag ligger nå ute.

Der finner du også resultatlisten fra lørdag.

Link her:

https://ostre-toten-skilag.no/next/p/53570/lister


Tradisjonen tro blir det Toten Rulleskiskytterfestival også i 2024. Denne gang er det også Østlandsmesterskap i Rulleskiskyting for region ØST.

Mer informasjon kommer etterhvert, men planen er sprint lørdag og fellesstart søndag. Blir det 2 puljer vil 17 år og eldre starte i første pulje begge dager.

Mer informasjon kommer på arrangementssiden i løpet av april.

Velkommen til Toten og Karidalen

Mer informasjon på arrangementssiden


Påmelding lørdag:

Påmelding søndag: